Sweterek dla driady


Nie mówię, że czuję się driadą, czy inną leśną nimfą i druga sprawa, że nigdy nie słyszałam, żeby te czarodziejskie piękności biegły w sweterkach... Ale gdyby jednak potrzebowały takowych, to myślę, że Lorelei byłaby idealnym wyborem. Zgrabny i kobiecy fason, delikatna linia dekoltu i subtelny ażur, charakteryzują ten projekt.
Planowałam zrobić sobie Lorelei dopiero za jakiś czas, gdy moja figura wróci już do swoich bardziej normalnych wymiarów. Jednak, kiedy autorka wzoru, Amanita, zaproponowała KAL, to już nie mogłam się oprzeć. Stwierdziłam, że zaryzykuję, najwyżej później będą przeróbki. 
Włóczkę wybrałam i zamówiłam jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniu o wyzwaniu. Od pierwszej chwili, gdy zobaczyłam Mirellę z Włóczek Warmii w kolorze "Mglisty Poranek" wiedziałam, że to z niej będzie moja Lorelei. Przygaszone zielenie, brązy, róże i fiolety delikatnie się przeplatają, w gotowej dzianinie wyglądają, jak naniesione pędzlem malarza impresjonisty. Całość zmienia się zależnie od światła, czasem przeważają róże i brązy, innym razem zielenie wpadające nawet w lekko błękitne tony.
Ze wzorem nie miałam żadnych problemów,  wszystko rozpisane jest jasno i przejrzyście. Dziergałam na drutach w rozmiarach 3 mm i 3,5 mm, zużyłam 230 g wełny na rozmiar S1.
Zdjęcia robił mój ukochany mąż i muszę przyznać, że jestem z niego dumna. Z sesji na sesję wychodzą mu coraz lepsze, nie korzysta już z trybów automatycznych w aparacie, a ja jakoś nawet jestem zadowolona jak na nich wychodzę ;). Pewnie poczekalibyśmy jeszcze na trochę lepszą pogodę, ale czujemy się już trochę, jak na tykającej bombie, a KAL powoli dobiega końca. 
Komentarze

 1. Cudowny sweterek, jak i cała sesja :D Cieszę się, że ten kolor trafił do Pani bo zgraliście się doskonale <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) i przyznaję, że bardzo dobrze się czuję w tym kolorze :D

   Usuń
 2. Piękny, subtelny, delikatny wzór bardzo do ciebie pasuje. No i oczywiście dobór koloru idealny i do projektu i dotwojej urody. Bardzo ładny sweter!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudny sweterek!!!
  mam pytanie czy mogla byś mi podać swój e-mail mam pytanie odnośnie sweterka Birch Bay -kupiłam wzór ale mam problem techniczny.Oczywiście jeżeli nie sprawi Tobie kłopotu.
  Pozdrawiam mila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:).
   Wysłałam maila, z przyjemnością Ci pomogę, jeżeli tylko będę potrafiła.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Z szafy Krzysia - 2019

Catkins

Brązowo mi